вологоміри

Для сіна, соломи, кормів

Показано з 1 по 8 із 8 (1 сторінок)
Для сіна, соломи, кормів

Вологомір сіна це портативний цифровий експрес вимірювач дозволяє шляхом занурення в глибину сінної маси, соломи, валків скошеної трави, отримати значення вологості, не вдаючись до тривалого лабораторного методу.
До того ж вологомір сіна практично незамінний, якщо на зиму заготовлено всього кілька скирт для пари корів і бичків, дешевше купити прилад, оскільки дороге ніяке стаціонарне дослідження себе не окупить, особливо якщо село виддалене і до найближчої лабораторії десятки кілометрів, що не рідкість в Україні.
З іншого боку, без чітких цифр і розуміння того, що відбувається всередині, високий ризик втратити все, що було заготовлено для корму худоби на довгі зимові місяці.

  1. Підвищена вологість призведе до активізації мікроорганізмів, що буде неминуче супроводжуватиметься зростанням температури. Крім візуальних ознак (почорніння) і тактильних (спробувати рукою нагрів), об'єктивний результат надасть вологомір для сіна, соломи, трав'яних кормів для тварин.
  2. Періодичний контроль необхідний за процесом просушування, щоб знати, як змінюється вологість після сінокосу. Відсоток повинен зменшуватися, а потім стабілізуватися. Він може змінюватися в залежності від відносної вологості в повітрі через опади та туману.
  3. Збільшений вміст вологи призводить до зниження концентрації корисних поживних компонентів (білків, вуглеводів, жирів). Як наслідок - зниження приросту живої ваги і в даному випадку разові витрати на вологомір для сіна і соломи окуплять заплачену ціну.

Яким вимогам повинен задовольняти вологомір сіна

Датчики

Це пара електродів – частіше або тарілчастий тип – рідше.
Щупи повинні бути з одного боку досить тонкі - діаметр в середньому близько 7 мм, щоб легко, з мінімальним зусиллям проходити крізь шар сіна, а з іншої не згинатися і бути стійкими до тертя шорстких сухих травинок.
На кінці знаходиться загострення. Довжина становить 30-50 см, щоб отримувати значення максимально репрезентативне, оскільки на поверхні будь-який продукт підсушений.

Принцип вимірювання

Вологоміри сіна відносяться до резистивного типу – функціонують як вимірювач опору або омметр, пропускаючи струм через зразок між двома зондами, між якими знаходиться тестований зразок.
Спосіб швидкий, але оскільки трава, силос, солома мають різні фізико-хімічні параметри, потрібно вибрати відповідне калібрування.

Діапазон

Верхня межа повинна становити як мінімум 80%, тому що доведеться мати справу як з тільки що скошеною травою, так і пересушеним сіном.

Додаткові опції

Сучасний цифровий вологомір сіна крім просто відображення відсотка вологості на дисплеї, може:

  • відслідковувати знаходження поточної цифри вологості в заданих межах з сигналізацією, якщо стався вихід за рамки;
  • обнуляти початкові показання;
  • деякі вимірювачі вологості дозволяють вносити коригування (поправочні коефіцієнти).