вологоміри

Вологоміри для тріски та тирси

Вологоміри для тріски та тирси

Вологомір сипучих матеріалів це прилад, забезпечений одним або двома контактними електродами, занурюваними в масу піску, тирси, круп, цементу та інших тестованих на вологість продуктів.

Вологомір для сипучих матеріалів по конструкції не відрізняється від аналогічних вимірників, але має деякі особливості при практичній експлуатації, обумовлені змінною щільністю частинок - компонентів.

Як правильно проводити виміри

  1. Щупи мають довжину від 30 до 50 см. Це обумовлено не репрезентативним вмістом вологи у верхньому шарі. Якщо не зануритися в глибину, бажано на максимальну величину, похибка може бути вийти за паспортні межі. Головний висновок - щупові датчики повинні контактувати з максимально великою кількістю матеріалу. Застереження - якщо тара неглибока (наприклад відро з піском), вологомір потрібно опускати плавно, щоб не вдарити сенсор про тверде дно, яке не видно під шаром сипучого матеріалу.
  2. Рекомендується після вставки в досліджуваний продукт, трохи посувати електроди взад-вперед, щоб було зафіксовано максимальне значення. Це особливо актуально для розріджених мас, наприклад вати або соломи.
  3. Температури аналізованого зразка і приладу для вимірювання вологості розсипчастих матеріалів повинні бути однакові.

Калібрування

Все частіше вологоміри для сипучих продуктів призначені для вимірів вологості різнорідних матеріалів, для яких раніше необхідно було купити окремий пристрій. Це було не вигідно за ціною. Тепер досить перемкнутися на потрібну калібрування, яких може бути до кількох десятків - від піску і тирси до стружки і цементу.

Калібрування - це підбір електричних параметрів (напруги струму) для кожного вимірюваного продукту.

Додаткові функції

Спрощують функціонування і знижують ймовірність помилок:

  • фіксація останнього/максимального значень;
  • контроль виходу за межі попередньо заданої верхньої і нижньої меж зі світловою або звуковою індикацією;
  • попереднє обнулення. Прибирає різні початкові наведення.

У даній категорії немає товарів.