вологоміри

Вологоміри деревини / Будівельних матеріалів

Показано з 1 по 15 із 26 (2 сторінок)
Вологоміри деревини / Будівельних матеріалів

Вологомір деревини оперативно проведе вимір вологості свіжозрубаного дерева, стане в нагоді після розпилу і вирубки лісу, під час сушіння, зберігання бруса, вагонки, дощок обрізних, для складу пиломатеріалів, меблевої фабрики, при перекритті даху, встановлення дверних фрамуг, виготовленні меблів, при навантаженні на автомобільний і залізничний транспорт і десятках інших процедур, де потрібен цифровий експрес прилад.

10 причин купити вологомір деревини:

 1. Недорого і просто. Не вимагає комплекту складного дорогого за ціною сушильного та вагового обладнання для термогравіметричного аналізу.
 2. Економиться час. Замість годин - 1 хвилина.
 3. Вигідна логістика. Не потрібно доставляти зразки дерева. Вимірювач вологості деревини все маніпуляції проводить на місці.
 4. Мобільність. Не потрібна електрична розетка. Досить вставити в вологомір для деревини джерело живлення і можна проводити виміри вологості дерева кілька днів без перерви. Розміри дозволяють покласти прилад в кишеню.
 5. Калібрування. Кілька натискань на клавіші і відбувається миттєвий перехід на десятки сортів і порід, навіть рідкісних, доставлених з далекої Африки, за тисячі кілометрів.
 6. Асортимент. Як навчені досвідом професіонали - столяри, теслі і будівельники знайдуть для себе брендові вологоміри деревини, так і ті, кому вимірювачі потрібні для разового контролю і не має сенсу переплачувати. У продажу представлені пристрої як з виносними щупами, так і вбудованими в моноблок сенсорами.
 7. Без пробоподготовки. Стандартний спосіб вимагає вирізати дерев'яний кубик для підсушування в печі. Альтернатива - вставити голки або докласти НВЧ сенсор і отримати результат.
 8. Багатофункціональність. Просунуті вологоміри дерева можуть застосовуватися і для піску, тирси, бетону, грунту, трісок, бетону, стружок, паперу, картону та сипучих матеріалів.
 9. Мінімум навчання. Навіть для любителів досить прочитати інструкцію, подивитися кілька роликів в Yuotube, почитати відгуки на профільних форумах по деревообробці і можна починати працювати в домашній майстерні, над своїм хобі.
 10. Додаткові опції. Навіть в найдешевших моделях передбачена як мінімум кнопка для фіксації останнього виміряного значення. А в більш складних є обнулення початкових даних, контроль знаходження відповідно до попередньо визначених меж, індикація, збереження в пам'яті.

Вологомір деревини

Голчастий вимірювач вологості дерева

Принцип дії

За рахунок енергії батарейки, подається на 2 або 4 голчастих датчика (в інтернет магазинах вимірювальних приладів України можна вологомір деревини купити двох різновидів) напруга. Поки немає контакту з дерев'яною деталлю, заготівлею, готовим виробом, на дисплеї показується нуль – ланцюг розімкнутий і електричний струм не протікає.
При зануренні електродів, що звужуються з конусоподібним закінченням в поверхневий шар на глибину 2-5 мм, змінюється сила струму, що проходить через обрану ділянку, оскільки вміст вологи безпосередньо корелює з провідністю (в залежності від відсотка води, що міститься в деревній структурі в зв'язаному стані, опір досягає Ом, КОм і навіть МегаОм - для сухого дерева). Фактично це режим омметра.
Сигнал надходить у вбудований у вологомір для дерева аналогово-цифровий перетворювач, що перетворює аналогову величину в цифру вологості.
Межа чутливості визначається нижньою межею, яка може близькою до нуля, але реально перебуває близько 5 %, оскільки пересушена дерево, як і занадто вологе (близько до 100% - мокре дерево), жолобиться, втрачає споживчі властивості, тому вологоміри деревини завжди проектуються на "розумний", реально зустрічається на практиці діапазон.

Особливості

 • волога зосереджена в структурі дерева нерівномірно - як в поверхневому шарі, так і в глибині. Причому верхня поверхня, дотична з повітрям, завжди суха, а нижня - більш вологе, оскільки вода по волокнам під дією гравітації опускається вниз;
 • якщо дерев'яний брус, вагонка, дошка підлоги досить короткі - до метра, вологомір деревини досить використовувати один раз. Вважається що такий невеликий зразок репрезентативний і вологість в ньому розподілена рівномірно;
 • ближче до торця відсоток вологи зростає і потрібно відступати на кілька сантиметрів, щоб не спотворити результати вимірів;
  Довжина бруса Кількість вимірювань
  1,5~2,5 мінімум 2
  2,5~4,0 3 и більше
  4 і більше не менше 4-х
 • слід підрахувати середнє арифметичне - вручну або купити вологомір для деревини з наявністю цієї зручної опції;
 • вологість свіжозрубаного стовбура може піднести сюрпризи, якщо провести перші тестові заміри. У зовнішній частині, після очищення від кори, прилад покаже максимум 90~100% через наявність живих, біологічно активних живих клітин, а ближче до центру вологомір деревини зареєструє показник в 2 рази менше;
 • для голчастих вимірників контактного типу, варто співвідносити товщину зразка, щоб не “проткнути” наскрізь тонкий шар дерева. А подряпини і мікроотвори не припустимі для паркету, ламінату, плінтуса, декоративних елементів ексклюзивної дорогих меблів. Це все-таки руйнує метод вимірювання;
 • брудна поверхня, сучки, відколи, тріщини та інші інші відхилення від норми – це негативні чинники, куди електроди вставляти не можна. По-перше, опір і вологість відповідно буде відрізнятися, по-друге, голки можуть зігнутися або відламати в місці кріплення до пластмаси, якщо вологомір потрапляє в тверду частину деревини.

Не дивлячись на викладений перелік обмежень, безпосередньо проникають в дерево прилади мають серйозну перевагу: відкривається можливість контролювати вологість з довільною, не рівною, навіть криволінійною поверхнею: пні, дрова, неліквіди, що йдуть в топку.

СВЧ вимірювач вологості дерева

Вирішує багато перерахованих вище проблем, не ушкоджуючи поверхню, не заглиблюючись навіть на 0.001 міліметра, а впливаючи високочастотним випромінювачем.
Звична назва – “безконтактні вологоміри деревини” не зовсім правильне. Торкатися площині обов'язково потрібно, причому із зусиллям близько 1 кг, інакше вимірювання не є коректним, тому навіть найменший повітряний прошарок неприпустимий. Вся енергія повинна йти вглиб, оскільки для ЕМ коливань, дошка, дерев'яний брус легко проникні на глибину від 50 до 100 мм.

Як наслідок, важливий плюс - об'ємний замір вологості.