Пн–Пт: 09:00–17:00 brom@brom.ua

Землю трясе - гадюка уповзе ... Відлякувач змій LS-107 захистить земельну ділянку з весни до осені

Навесні, коли оживає після затяжної зими не тільки природа, радуючи нас першими паростками трави, зеленими листочками на деревах, а й отруйні гади, доводиться згадати про деренчливий відлякувач змій, якщо по минулому досвіду народні засоби не дають бажаного результату.



Якщо пускати ситуацію на самоплив і не боротися проти змій – на дачі, садовій ділянці, бездіяльність може коштувати здоров'я і навіть життя.

Не дивлячись на банальну фразу, що життя безцінне, насправді в нашому меркантильному світі, це далеко не так.

Дорогі ліки можуть допомогти вилікуватися від важкого захворювання і відвести якомога далі непоправні наслідки. Але це все після моменту, коли лікуватися або рятувати життя вже просто необхідно.


А укусів гадюк можна і потрібно уникнути.
Навіщо охоплювати голову в шоці, дзвонити в швидку, спустошувати все грошові заначки, відкладені на чорний день, якщо цього дня можна уникнути? Знову ж звертаючись до медицини, щеплення дозволяють уникнути захворювань, а спеціалізований електронний пристрій – зустрічі зі смертельно небезпечними гадюками і слизькими вужами …
 

Вібрацієя, що рятує - циліндричний відлякувач змій

Хто ніколи не чув і не читав про подібні вібросейсмічні прилади, резонно запитує – а як власне кажучи відбувається процес ?

Принцип дії

Що робить цей апарат: видає звуки, лякає зовнішнім виглядом, або випромінює ультразвукові коливання ?

Не перше, ні друге, ні третє. Хоча напрямок думки правильний. Все відлякувачі, включаючи і від змій теж побудовані на двох базових принципах.

  1. Використання звичок, інстинктів і страхів.
  2. Вибір каналу впливу.
  3. Реалізація в "залізі": механіці і електроніці.

Пройдемо за пунктами, щоб вивчити це питання докладніше. Це необхідно, щоб зняти нерозуміння і недоверу.
Гадюки, вужі не дуже добре сприймають коливання повітря в звуковому діапазоні і до лякала байдужі – дається взнаки наземний, а то і підземний – в норах, спосіб життя.
 

Але зате для захисту і нападу, змії шляхом мільйонів років еволюції, стали володіти надзвичайно розвиненою тактильною чутливістю


Наведемо приклад.

Ми створіння, що ходять прямо і стикаємося з поверхнею землі підошвами, які за площею складають дуже малу частину від загальної площі тіла.


Гадюки ж навпаки, тілом торкаються земної поверхні. Тому будь-яку вібрацію від наших кроків, або проїжджаючого автомобіля відчувають просто чудово, визначаючи відстань до об'єкта і напрямок, щоб прийняти одне з рішень:

  • зачаїтися і почекати;
  • відповзти в сторону;
  • атакувати.

Треба визнати, що напад змій – швидше виняток з правил, люди не входять в їх харчовий ланцюжок, але мова йде не про атаку на нас. “Тремтіння землі” плазуни можуть використовувати для полювання.

Якщо на нас сідає комар, ми інстинктивно прихлопуємо його. Точно також якщо наступити на змію, вона може вкусити. Вона ж не винна в тому, що ми порушили її спокій. Хоча нам від того не легше.

Гаразд ще якщо ділянка, куди ви направилися з сім'єю, ідеально чиста, без єдиної травинки і будь-яку істоту видно в радіусі кілька десятків метрів. Але кому така гола ділянка потрібна?

Завжди є або трав'яна галявина, або квіточки, а швидше за все чагарники, полуниця з переплетеними вусиками і змія дуже легко може сховатися, а тут людські руки з самими добрими намірами доглядають за зеленими насадженнями…

Прагнення чуйно сприймати тряску землі, що притаманнє зміям, просто необхідно змусити працювати на нас

Ось де точно немає гадюк і можливо в радіусі в сотні метрів – там де працює молот, що забиває будівельні палі. Вібрація – ідеальний спосіб позбутися від змій ! Хоча правда сказати, що там і люди не зможуть перебувати…

А що якщо вийти на земельну ділянку і пострибати або постукати палицею по поверхні? Таке відлякування змій буде ефективним. Можливо, але не надовго. Одну гадюку ви відігнали, а через 2 години приповзе інша. Людина з інтелектом завжди знайде собі більш гідне заняття !
 

електромеханічний прилад рятує від змій

Ключова вимога для гарантованого захисту – прилад повинен працювати цілодобово, день у день в період з весни до пізньої осені.

Отже, ми сформулювали два базових критерію, щоб в довгостроковій перспективі забезпечити захист.

1 Пристрій повинен генерувати коливання, що поширюються в грунті, що досягають поверхні
2 Прилад повинен володіти джерелом живлення, що гарантує безперебійну, без нашої участі, роботу протягом багатомісячної служби для нашого блага

Як поширювати вібрації в землі? Якщо "стовпчик" буде розміщуватися на поверхні, 50% енергії буде марно направлятися в повітряний простір, а що залишилися 50% трясти грунт. Такий половинчастий захист від змій на дачі звичайно не може нас задовольнити. Половина енергії джерела живлення буде витрачатися вхолосту.

Значить відлякувачі змій повинні розміщуватися в землі.

Тоді виникає наступне питання.

А яка повинна бути геометрична форма корпусу?

Для відповіді необхідно виходити з двох умов: площа вібрацій і зручність монтажу.

Максимальною площею володіє куляста поверхню, а вкопувати в землю завжди зручно об'єкти подовженої форми: наприклад стовпи або палі.

Протиріччя? Зовсім ні.
Поєднати переваги кулі і подовженої форми дозволяє циліндр. Саме таку форму має прилад для відлякування змій. І закопувати легко і коливання будуть поширюватися по колу на 360°.

Технічна реалізація

Найлегше на це питання відповісти автомобілістам. При заміні гуми або після прокатки дисків, на СТО в обов'язковому порядку балансують колесо, чіпляючи важелі, інакше будуть проблеми. Без балансування одна сторона колеса буде важче, відцентрові зусилля будуть надмірні, як наслідок - швидко розіб'ються підшипники, а до цього на швидкості буде відчуватися відчутна вібрація.

Що для автомобіля погано, для електронного засобу від змій – добре.

Це так званий принцип ексцентрика – тобто зміщення вантажу на поворотній осі від центру. Точно також до речі функціонують і вібродзвінки мобільних телефонів.

Щоб предметно розуміти особливості конструкції, принцип дії і тонкощі установки, розглянемо популярний і затребуваний протягом усього теплого часу року для захисту від гадюк на дачах, і земельні ділянки відлякувач отруйних змій LS-107, який з повною упевненістю можна сказати врятував від зустрічей зі смертоносними зубами не одну сім'ю, включаючи дітей.

Нехай діти згадують літо з посмішкою, відновлюючи в пам'яті приємні емоції від спілкування з природою, а не спостерігаючи з лікарняної палати, як граються однолітки.

До речі, через свою подовжену циліндричну форму і особливості розміщення в шарі грунту, прилади для відлякування гадюк у відгуках іноді називають "цвяхами".
Ну десь так звичайно воно і є - капелюшок, вістря, хоча ніхто молотком їх не забиває.

Але про розміщення на території трохи пізніше, а зараз розберемося, що всередині пристрою змушує передавати коливання в грунт.

“Серце” LS-107 – електронна плата, яка містить задає генератор.
Електричні імпульси надходять на мікродвигун постійного струму, на осі якого закріплений ексцентрик.

Зліва – знаходиться пустотілий циліндричний корпус, по центру відсік з батарейками, платою і ексцентриком на вершині, праворуч – лежить кришка, що нагвинчується по різьбі на корпус.


До речі, а чому корпус має саме таку довжину – не більше не меньше ?
Інженери при розробці виходили з ряду обмежень і відмінно впоралися з поставленим завданням.

  1. Пристрій повинен вміщати всередині корпусу досить габаритні батарейки. Отже як мінімум, довжина циліндра повинна дорівнювати сумі довжин чотирьох батарейок.



    Плюс плата – для економії місця вона розташована горизонтально і займає буквально пару сантиметрів.

    Плюс сам ексцентриковий механізм – використовує стільки ж місця.

    Плюс наконечник для проникнення в грунт і кришка. Сумарно мінімальні обмеження по довжині – близько 50 см.

    При всьому бажанні менше зробити пристрій не вийде. А більше і не потрібно, з причини, зазначеної в наступному пункті.
  2. Якщо прилад збільшити до допустимо 1 метра, тоді виникає відразу 3 проблеми:
    • не ефективність використання енергії.
      Змії знаходяться на поверхні землі або в норах, вони не зариваються на 1,5 метра.
      Тому метровий відлякувач змій буде випромінювати як мінімум половину вібрацій в нижні шари грунту, марно витрачаючи енергію батарейок;
    • одна справа викопати ямку завглибшки 50 см, інше – 1 метр. Трудовитрати зростуть навіть не в 2, а в 3, в 4 рази, оскільки доведеться обкопувати збоку, інакше лопата просто не зможе дістати вже викопану землю;
    • наскільки зручно перевозити, переносити довгий циліндр? І за габаритами і за вагою? Відповідь очевидна.

Щоб забезпечити довготривалу роботу протягом декількох місяців, застосовано 2 важливих рішення.

Використано "довгограючі" батарейки типорозміру D. Напруга така як у пальчикових – 1,5 В, але працюють в кілька разів довше. Це можна зрозуміти по їх розміру.

Плата управління генерує імпульси для обертання ексцентрика не постійно, а періодично. У періоди паузи енергія практично не споживається. Наведемо 2 цифри. Тривалість вібрації становить 1.5~3.5 секунд з інтервалами 15~75 секунд