Пн–Пт: 09:00–17:00 brom@brom.ua

В ногу з часом – пірометр IR-833 із кольоровим дисплеєм

Хто завжди пов'язані з вимірами, знають просте правило, що стосується більшості спеціалізованих приладів - їх купують насамперед реалізації однієї чи кількох базових функцій, а додаткові опції грають другорядну роль, хоча згодом стають де факто стандартом.
Це правило стосується не тільки переносних пірометрів, але й до побутової техніки і засобів зв'язку, і взагалі до будь-якої апаратури.
Наведемо два приклади.
Мобільні телефони ще 10-15 років тому оснащувалися переважно чорно-білими дисплеями, оскільки базові функції для них – дзвінки та передача повідомлень, а засоби відображення інформації були на другому місці. Але минуло кілька років, і тепер приємно тримати в руках сучасний смартфон із десятками тисяч колірних відтінків, на відміну від похмурого та не інформативного кнопкового початку 2000-х років.
Чорно-білі телевізори десятиліттями “панували” у квартирах наших батьків, дідусів та бабусь. Чи залишилися вони ще в когось ?

І якщо ми ведемо мову про інфрачервоні пірометри, треба визнати, що вони значно консервативніші і мабуть еволюція з кольором запізнилася на десятиліття. Але є виняток - IR-833 FLUS, що сподіваємося в найближчі роки стане правилом, оснащений чотирирядковим кольоровим дисплеєм, і на нашу думку після роботи з ним, на зелені, синюваті або інші одноколірні екрани дивитися як не хочеться.
А як щодо основних функцій віддаленого виміру температури? Із цим якраз усе гаразд.

7 причин вибрати кольоровий пірометр IR-833

  1. Широкий діапазон.

    Верхньої межи 900°С більш ніж достатньо, щоб проконтролювати температуру механізмів, деталей, обладнання, перевірити в домашніх умовах практично всі агрегати автомобіля: від гальмівних колодок, дисків, системи охолодження та випуску відпрацьованих газів. Температура стін, батарей, обігрівачів, кондиціонерів – це просто “насіння” для пірометра IR-833. І навіть температура димоходів при проектуванні та будівництві лазень та саун у кілька сотень градусів завжди буде під контролем.
    Приймальна оптична лінза дбайливо "збере" інфрачервоні промені, а дисплей відобразить поточну температуру та ряд додаткових показників, причому у кольорі.

  2. Оптична роздільна здатність 30:1.


    Максимальна температура, що вимірюється, і навпаки мінімальний розмір об'єкта пов'язані з показником оптичного дозволу. І тут на перше місце виходить безпека. Чим ширший температурний діапазон, тим безпечніше знаходиться якнайдалі – гарячі бризки, пара, висока електрична напруга.

    З іншого боку, чим далі ми відходимо, тим з більшої площі надходить теплове випромінювання до приймального пристрою, а значить складніше виміряти температуру предметів малих габаритів, оскільки “підмішуватиметься” паразитний тепловий потік із сусідніх областей.

    Є ще й третій фактор – ціновий.

    Зі зростанням оптичного дозволу зростає вартість, оскільки необхідні більш якісні та дорогі лінзи, що фокусують.

    Показник 30:1 – “золота середина”. І відійти можна і з відстані 2 метри можна дистанційно вимірювати температуру деталі висотою або діаметром близько 10 см.
  3. Налаштування коефіцієнта емісії.
    Якщо оброблена на токарному верстаті металева заготовка після термообробки потемніє і покриється шаром окислу від контакту розжареної поверхні з атмосферним киснем, вимірювані температури до і після технологічної операції відрізнятимуться на кілька градусів або десятки градусів. І містики в цьому немає.

    Змінилася відбивна здатність поверхні. Ця проблема успішно вирішується шляхом ручного налаштування коефіцієнта емісії. Для цього пропонується спрощений алгоритм, легко реалізований у виробничих умовах. Чому ми акцентуємо увагу саме на виробництві ?



    По-перше, завдяки високій верхній температурній межі 900°С та додатковим сервісним функціям купити пірометр IR-833 має сенс для заводів та фабрик, ціна питання для них вторинна і ця серія затребувана у промисловості. Ставки надто високі – якщо контроль температури “підкачав” – брак, зрив обсягів поставок, претензії контрагентів та фінансові втрати.

    По-друге, технологічний процес має на увазі суворе дотримання всіх показників – розміри, вага, включаючи та температуру. А значить заздалегідь відомо, в якому вузькому температурному діапазоні ми працюватимемо – наприклад від 700 до 800°С.

    Ми про це згадали, оскільки при 100°С и при 700°С, коефіцієнт емісії може відрізнятись.
    Отже, при заданій техпроцесом температурі контактним датчиком проводиться вимірювання. Значення записується.
    Кнопками послідовно налаштовуємо коефіцієнт емісії (підсвічується жовтим кольором), при якому різниця між еталонним значенням температури, отриманим за допомогою термопари та відображеним на дисплеї не стане мінімальною.
    Спочатку можна змінювати коефіцієнт емісії з кроком в 1, потім, для більш точного підстроювання в 0,1.
  4. А де взяти це датчик для підстроювання пірометра? Купувати окремо?
    Ні! Він входить у комплект. IR-833 - фактично це прилад два в одному, що дозволяє відчутно заощадити.


    2 вимірювальні контури (дистанційний і контактний) можуть діяти окремо один від одного, тим більше що на дисплеї для кожного з них відведені окремі позиції.

    Але при настроюванні коефіцієнта емісії, пірометр і сенсор "об'єднують зусилля" для досягнення ключової мети – вимірювання температури поверхонь із довільним типом покриття.

    Ми позбавляємось необхідності дотику контактним датчиком, але з іншого боку, без нього не можна налаштувати інструмент. Тільки разом ! Синергетичний ефект у дії.
  5. Режим сканування.

    Припустимо, поставлене завдання виміряти розподіл температури металевої балки або швелера довжиною 5 метрів.
    Перший варіант – дискретний. Через кожні кілька сантиметрів натискаємо на курок і дивимося на дисплей.
    Другий варіант – плавний. Визначено вимірювання температур у режимі сканування, коли він блокується – висвічується напис LOCK і на курок натискати не потрібно.
    Просто повільно переміщуємо "дуло" по поверхні та спостерігаємо, як змінюються значення температури. Для точного фокусування на об'єкті допоможе два променеві лазери.

  6. Контроль діапазону.

    Жорсткі технологічні норми мають на увазі відхилення у градуси, може навіть у десятки градусів, але не більше. І ці цифри слід тримати під жорстким контролем. Причому немає необхідності все це пам'ятати. Як це робиться ?

    У заводському цеху достатньо, щоб, наприклад, при загартуванні сталі, температура повинна перебувати в строго заданих межах.

    • при вмісті вуглецю до 0,5%: 830°С;
    • до 0,6%: 815°С;
    • до 0,7%: 800°С;
    • до 0,8%: 780°С;
    • до 1,0%: 770°С;

    Проблем немає ! Є можливість задати верхню межу (HAL – підсвічується червоним), нижню (LAL – підсвічується синім) в межах температурного діапазону і можна здійснювати контроль.

    Про вихід за задані параметри поінформує зумер.

  7. Температурна пам'ять.
    Здебільшого пірометри “пам'ятають” кілька значень температури – максимальне, мінімальне, середнє.
    IR-833 може трохи більше за рахунок внутрішньої пам'яті. При кожному відпусканні курка цифри записуються в послідовні осередки пам'яті, які витягуються в режимі REC.

Не поганий функціонал але. І не забуваємо, що дані відображаються у кольорі !