Пн–Пт: 09:00–17:00 brom@brom.ua

Як вибрати відлякувач гризунів

Властивість нашої психологічної природи така, що ми звикли довіряти успішним прикладам та орієнтуватися на них. Щодо товарів, то наш вибір заснований на порадах, рекомендаціях друзів, знайомих або просто не відомих нам людей, які поділились враженнями на інтернет-сайті.
Якщо у сусіда виникла проблема і вже місяць, а може, навіть півроку стоїть відлякувач гризунів з ультразвуковим випромінювачем і йому вдалося вирішити актуальне питання, і позбутися надокучливих шкідників, які діставали його роками, то з ймовірністю близькою до 100% і у вас виникне бажання придбати таку саму штуку.
Але будинки та квартири різні – за квадратурою, плануванням, розташуванням розеток тощо. Як і фінансові можливості громадян України. А значить не факт, що той самий прилад для захисту від мишей ультразвуком, також покаже себе з кращого боку у вас у приватному будинку, у квартирі, на дачі, горищі, у підвалі або гаражі. А якщо говорити про юридичних осіб, то у магазині чи на складі.
Щоб не було розчарувань та отримати гідний результат за оптимальною ціною, доведеться вникнути у тему та підвищити свою експертність...

Як вибрати відлякувач гризунів

Площа

Це основний показник, на який орієнтується покупець (у всякому разі повинен), обов'язково вказується у картці описи й у інструкції.
Але наведена цифра є ідеальною величиною, на яку може впливати, скорочуючи в меншу сторону, цілий ряд факторів.

  1. Потужність сигналу
    Це визначає рівень споживаної енергії, габарити приладу, вартість і кількість динаміків, про що ми поговоримо більш детально нижче.
  2. Розташування меблів та вид приміщення.
    У сусіда може бути ідеальний порядок у сараї. Дерев'яні ящики або мішки з кормом зосереджені в одному місці, сміття прибране, ніяких старих шаф, несправних пральних машин і холодильників немає, а ультразвук зорієнтований на вільний простір і ніщо не заважає його поширенню, щоб він цілодобово "довбав" мишам по вухах.
    Тому площа важлива, але якщо приміщення заставлено диванами, кріслами, а на підлозі або на стінах розвішані килими на згадку про СРСР, що активно поглинають ВЧ-хвилі, не варто скаржитися: “чому у нього працює, а мене немає ?”.

При виборі площі слід виходити з геометричних розмірів приміщення. З певним допуском звичайно.
У продажу для приватних осіб представлені відлякувачі з територією, що захищається від 25 до 500 кв.м. Доступні і дорожчі за ціною (і потужні, що споживають більше електрики) пристрої на 1000-2000 квадратів, але їх купують переважно компанії, хоча обмежень немає. Якщо у вас великий особняк (а миші та щури не розбирають, до кого пробиратися - до малозабезпечених або багатіїв), то вибирайте на свій смак "важкоатлетів".


А може навпаки - малюк.
Бюджетний пристрій з одним динаміком не містить жодних клавіш і перемикачів, крім включення. Максимум один світлодіод індикації живлення. А для маленької кімнатки, побутівки, де переодягаються робітники на заводі, кухоньки 2 на 2 метри, або туалету більше не треба.

Якщо гризуни в будинку турбують самотню бабусю в кімнатці площею 4 на 3 метри, навряд чи варто витрачатися на промисловий прилад - важкий, ненажерливий і дорогий.
Пенсії на купівлю може і вистачить, але ці витрати нічим не виправдані.
Достатньо поставити невеликий, що споживає мізерну кількість енергії, кілька Ватт - включив у розетку і нехай собі ганяє набридливих шкідників.

Завершуючи тему площі, відзначимо, що зрідка в паспорті вказується не двомірний, а тривимірний показник - об'єм, причому кубатура досягає 1700 м3.

Кількість та розташування динаміків

Про цей критерій вибору ми вже мимохіть згадали. Найчастіше досить однієї "пищалки". Головне – правильно її направити. Ультразвук не поширюється у вигляді променя, а являє собою невидимий конус, що розширюється в просторі. Тому при грамотному розташуванні, з урахуванням багаторазового відображення сигналів, можна повністю охопити вказану в технічних характеристиках площу.

Моделі з двома динаміками зазвичай сконструйовані таким чином, що випромінювачі рознесені один від одного на 90 або більше градусів по колу для найбільшого охоплення, "зачепивши" кожен куточок:

  • наприклад, може бути два джерела, з паралельним розташуванням, захоплюючи широкий сектор, що дозволяє організувати невидимий і нечутний "периметр" на площі до 100 м2;
  • але існує і другий, не менш важливий плюс "багатооких" пристроїв – це збільшена надійність. Якщо через старіння електроніки, механічне пошкодження (удар, падіння, дитина встромив ручку), один випромінювач замовк, другий завжди його підстрахує.

А можна вибрати і стаціонарну модель, оснащену цілими 4-ма динаміками та розраховану на простір до півтисячі квадратних метрів.

Ми згадали вище про продумане розміщення меблів і що ультразвук "розбивається" про перешкоди, але з іншого боку, ефект відображення високочастотних сигналів може зіграти на руку, формуючи об'ємний фон у просторі. Але для цього потрібно, серед асортименту, зупинити свій вибір на різновидах з так званим 3D-ефектом, причому іноді вони називаються стерео, хоча правильніше було б сказати квадро (якщо користуватися термінами звуковідтворювальної апаратури), оскільки хвилі, що заповнюють простір за об'ємом, ще більше дратує гризунів.

Живлення

Більшість приладів підключаються до мережі 220 В. І причина дуже прозаїчна. Оскільки вони повинні експлуатуватись безперервно, багато місяців, інакше навіть після вигнання мишей, на їхнє місце прийдуть нові "полчища". Як би мало не споживалось енергії, надовго батарей не вистачить. І тим більше на об'єктах практично завжди є електрика. Не треба тягти жодні силові кабелі. Завжди вистачить навіть слаботочного подовжувача. І дотримуватися елементарних правил електробезпеки.
Існує 2 види під'єднань: з виносним проводом з вилкою або включаються безпосередньо в розетку.


Але якщо все-таки світло відключили, дроти ще не підвели або просто далеко або не зручно тягнути переноску, можна вибрати девайс на батарейках плоскої форми у вигляді таблетки.
Перша думка - а на скільки його вистачить?
Щиро кажучи, приводу для занепокоєння немає. Всього одна Крона забезпечує процес тривалістю до 4-х місяців, причому тут є ще одна корисна фішка, по-перше, неприємний сюрприз для шкідників, по-друге, що дозволяє "розтягнути" на такий тривалий період експлуатацію від єдиного джерела живлення.
Суть у імпульсному режимі. Електронний генератор включає "свист" на частку секунди, потім 3 секунди пауза. І потім знову повтор.
Подібний алгоритм дозволяє "протягнути" на одному елементі цілу зиму, адже саме в холодну пору року бешкетують шкідливі миші і щури, пробираючись у тепле людське житло за їжею, місцем відпочинку та продовженням роду. Та ще й. Для недовірливих. Батарейний прилад дозволяє очистити майданчик понад 100 кв.м. ! І останнє - струмом вас точно не вдарить.

Органи управління та режими роботи

У простеньких (і дешевих) моделях нічого мудрувати з налаштуваннями не треба. І в переважній більшості випадків цього цілком достатньо, щоб вирішити проблему. Тільки доведеться зачекати. За день-два ситуацію не виправити. Як мовиться в приказці: "не миттям, так катанням". Це якраз про наш випадок. Підуть. геть. Може за тиждень, може за два.
Але бувають тяжкі варіанти. Як пишуть виробники – "якщо ситуація запущена". І пропонують замовити пристрої з кількома режимами:

  1. Стандартний. Можна ще назвати – не допустити появи нових гризунів, які бажають проникнути в кімнату, склад чи офіс. Застосовується, коли всі з них вже вигнані, але завжди існує ризик повернення. І не важливо тих самих чи інших !
  2. Посилений. Варіант коли сірих тваринок у будинку не так вже й багато, тобто обстановка не найгірша. І господарі вчасно вирішили використати сучасний метод протидії, не заганяючи ситуацію в глухий кут.
  3. Найпотужніший. Напевно для тих, хто сподівався на лінивого кота, народні засоби чи просто російський авось. Нічого, прилад впорається. Потерпіть.

Чим відрізняються зазначені варіанти? По-перше, сигнали можуть випромінюватись з одного, двох або відразу 3-х динаміків. По-друге, можуть відрізнятися частоти: 20,30, 50КГц. По-третє, можуть комбінуватися друг з одним. Про це ми ще поговоримо нижче.

Електромагнітна котушка

Кажуть, що бліцкриг, який дозволив захопити німцям у другу світову, більшу частину Європи, працював лише коли поєднувалися швидкість, натиск та відкритий простір. Щойно їм нав'язати щільну боротьбу у місті, чи не в рукопашну, швидкість просування різко сповільнюється. А то їх взагалі можна повернути назад.
Подібна ситуація спостерігається і з ультразвуком. Він панує на відкритому просторі. Але оскільки це, по суті, той самий звук, тільки спектр якого зміщений вгору за шкалою вище 20 КГц, це коливання молекул повітря. А останні не може проникнути в стіни, під дерев'яні підлоги, де дуже вільно почуваються миші, радіючи, що змогли уникнути сигналів, що "бомбардують" їхні вуха, тому що сховалися.
Але варіант є - електромагнітна котушка. Там де імпульсний потік "пасує", розбиваючись об тверді перешкоди, низькочастотні хвилі 1-10 Гц призводять до деренчання прихованих ходів і виконаних нір, посилюючи дратівливий ефект. Фактично інфранизкі частоти це постійний гул. Складно сховатися від такого здвоєного удару! Вибирайте цей варіант, що вам сподобався, з цією особливістю в конструкції. Їх кілька видів у продажу. Принцип схожий, але невеликі відмінності. Подробиці уточнюйте у менеджерів.

Змінні частоти

У житті та кар'єрі людей слово “стабільність” викликає суперечливі почуття. З одного боку переважна більшість чекає передбачуваності та впевненості у завтрашньому дні. З іншого боку, світ рухають саме “бунтарі” в хорошому сенсі. Згадаймо Білла Гейтса, Стіва Джобса…
Стабільність у частоті випромінювання швидше за мінус – завзяті гризуни звикають. Тому набирають популярність зразки відлякувачів з так званими плаваючими або змінними частотами двох видів, що змінюють "звучання" в діапазоні від 25 до 55 КГц.

  • з автоматичною зміною;
  • з ручним налаштуванням.

Відчуття у слуховій системі при такому ультразвуковому "танку" можна порівняти з нашим тривожним сприйняттям сирени оповіщення про надзвичайну ситуацію, яка розноситься по всьому місту, ну або в крайньому випадку сирени патрульних машин поліції чи швидкої допомоги. До такого складно звикнути. Нам до звуку, а шкідників – до його високочастотного діапазону.

Розміщення

У чому полягає грамотне розташування?
Найкращий варіант – помістити електронний пристрій задньою стороною до стінки, щоб динамік був направлений в центр кімнати або в те місце, де були помічені гризуни, але майже завжди є й альтернативи: на підлозі, столі, полиці.

Проблема може виникнути, якщо не вдало перебуває розетка і доведеться тягнути подовжувач. Точніше справа навіть не зовсім у ньому.
Як бути, якщо випромінювач необхідно зорієнтувати вниз, в центр приміщення під кутом в 45°, де явно спостерігаються сліди перебування мишей у вигляді сміття, шкірок? Можна підкласти книжку або зробити підставку.
Якщо вирішили поставити прилад на підлогу, або сховали під ліжко, не забудьте про нього, щоб під час миття підлоги не почати його возити шваброю по всій поверхні.

Можливі інші варіанти, якщо вибрати варіант з поворотним кронштейном - достатньо закріпити його на стіні двома шурупами, повернути під потрібним кутом і при необхідності скоригувати положення, якщо результати поки що незадовільні.

Схожі статті