Пн–Пт: 09:00–17:00 brom@brom.ua

Збираєтеся на дачу ? Захопити не забудьте відлякувач змій!

Пошук відповіді на питання як позбутися від змій веде свою історію ще з давніх часів, коли наші предки ночували в печерах і землянках, куди в пошуках їжі і тепла заповзали гадюки і люди нерідко ставали жертвами атак.
У мегаполісах змії швидше виняток з правил, а ось на дачі, городі, присадибній ділянці, в траві, на улюбленій галявині і поруч з приватним будинком, ймовірність небезпечної зустрічі значно зростає.

Що робити, якщо нарешті потепліло, і ближче до природи стали виїжджати сім'ї, тим більше з дітьми, ділянка доглянута, перекопана - звичайно поставити прилад, особливо якщо навколо трава по коліна і змію при всьому бажанні помітити не вдасться, а так хочеться розтягтися на ковдрі, поніжитися під променями сонця і навпаки розслабитися в тіні після нелегкої трудового тижня.

Гадюки не горять бажанням нападати першими – людина не входить в їх харчовий ланцюжок, їм важливіше спокійне життя, але от якщо ми втручаємося в їхні світ, проходимо в безпосередній близькості і тим більше випадково наступаємо, небезпека укусу стає реальністю.

Вони не дуже добре чують, зате чудово відчувають вібрацію всім тілом.
Це допомагає їм як в пошуках їжі, так і є сигналом небезпеки.

Так що рота солдатів, що проходить стройовим кроком по путівці, майже напевно змусить причаїлися гадюк перебазуватися, принаймні тимчасово, на нове місце дислокації.
Не підстрибувати ж нам усім разом, щоб вібрації поширилися в окружності – сумнівний спосіб захисту від змій. Це вже не відпочинок буде, а гімнастика на природі.

Трясе грунт відлякувач змій вирішить проблему на дачі

  1. Конструкція, особливості, переваги
  2. Як правильно встановлювати
І як цікаво невеликий прилад допоможе ?


Для цього згадаємо про мобільний телефон, а точніше про вібро.
Хто розбирав мобільні гаджети, або хоча б тримав в руці під час вібрацій, міг помітити, що мініатюрний пристрій, що створює "тряску", складається з ексцентрика, що обертається навколо осі і за рахунок відцентрових сил вся конструкція трясеться з боку в бік, забезпечуючи низькочастотні коливання.

Саме так і функціонує відлякувач змій - створювані вібрації передаються в грунт

За рахунок пружності шарів грунту, коливання поширюються на десятки метрів, досягаючи гадів, сплячих на сонечку або тих, що ховаються в прохолодній травичці

Природна тактильна сприйнятливість дозволяє зміям:

  • відчути коливання;
  • визначити напрямок і відстань до джерела роздратування;
  • ретируватися геть.

Пристрій викликає страх, тривогу і постійне набридливе відчуття.
Навряд чи змія зможе продовжувати розслаблено лежати, якщо чутливі рецептори будуть наполегливо сигналізувати, що обставини змінилися і бажано б забратися подалі. Тим більше що на природі з цим взагалі немає ніяких проблем – переповзти на 10,20 або навіть 50 метрів не складе труднощів, а значить прилад спрацював на 100%.

Конструкція, особливості, переваги

У першому наближенні, ми вже про це сказали, говорячи про вібро.
Телефон розбирали не всі, тоді ще один показовий приклад - пральна машина. При неправильної центрівці або якщо завантажили барабан білизною понад норму, пральна машина буде “танцювати” по підлозі за рахунок того, що відцентрові сили в барабані перевищують допустимі межі – наприклад білизна зібралося на одній стороні і вібрація забезпечена.
Таким чином працюють і вібраційні відлякувачі змій.



Вбудований есцентрік, обертаючись, виводить з рівноваги всю конструкцію і вона починає вібрувати, передаючи землі енергію.



 




Основа - циліндр, безпосередньо відправляє коливання в грунт, створювані ексцентриком, які отримують команду на запуск від керуючої електронної схеми.

Відзначимо кілька важливих моментів:

  1. Вібраційний пристрій не містить будь-яких хімічних компонентів і пасток.

    Метод заснований виключно на безконтактному впливі.

  2. Прилад безпечний для людей.

    Навіть якщо Ви торкнетеся корпусу під час роботи, мікровібрація не зашкодить.
    Живлення - низьковольтне, значить струмом не вдарить.



    В інструкції з експлуатації навіть рекомендується після вставки елементів живлення відчути “першу вібрацію” - значить, все в порядку.
    Так що за безпеку можна не переживати. Це не відбійний молоток. Ось там дійсно робочим потрібні пільги за шкідливі умови праці.

  3. Пристрій надзвичайно економічно.

    Електронна схема не просто змушує "штир" вібрувати.
    Хитрість полягає в тому, що корпус коливається не постійно

    Блок управління запускає ексцентрик в довільні періоди часу, що дозволяє елегантно вирішити відразу два завдання.
    По-перше, в десятки разів зменшується споживана енергія. По суті прилад для відлякування змій більшу частину часу “спить”, а менше працює. Але таке надзвичайно корисне “дармоїдство" заощаджує енергію джерел живлення.
Настільки радикально, що виробник обіцяє безперебійну роботу від одного комплекту до півроку !


Це звичайно вражає. Хоча, за великим рахунком, нам достатньо і декількох місяців. Взимку мороз та сніг, а не гадюки.
Так що щодо економії можна поставити тверду “п'ятірку”.
По-друге, періодичний запуск, а не постійна вібрація, робить боротьбу зі зміями більш ефективною.

Всім відома приказка – людина до всього звикає. Ці слова з повним правом можна віднести і до змій. Якщо конструкція деренчить безперервно, гадюка вважатиме, що змінилися умови, тепер це невід'ємна частина навколишнього середовища, нові реалії життя, з якими потрібно змиритися. А ось якщо коливання генеруються випадковим чином, подразнюючий ефект посилюється багаторазово - немає звикання.

Як правильно встановлювати

Розміщення проводиться безпосередньо в шарі грунту. Доведеться постаратися, викопати ямку. Якщо "циліндр" буде функціонувати на городі, лопата – перший інструмент, так що з цим проблем виникнути не повинно. Глибина повинна бути трохи менше, ніж висота, яка становить близько півметра.


Циліндр повинен трохи виступати за поверхню землі.

Теоретично можна закопати і повністю, тільки тоді існує ймовірність, що в кінці сезону вібро прилад для цілодобового відлякування змій не вдасться виявити.

Інакше доведеться перекопати всю ділянку, в такому випадку гострою лопатою можна вдарити корпус.

З іншого боку, якщо прилад буде трохи підніматися над поверхнею, зовсім не помітно, про виступаючу частину можна зачепитися. Рекомендуємо закопати поруч дерев'яну паличку - своєрідний індикатор, щоб ніхто не впав.

Виробники рекомендують робити нахил під кутом 30°


Це пов'язано з тим, що плазуни, здебільшого повзають по поверхні.

Звичайно змії можуть заповзати в нори, але щоб протистояння було дієвим і відлякувач “захоплював” і поверхню і внутрішній шар, він розміщується під кутом.

Тоді коливання від оболонки виходять безпосередньо на поверхню. Земля “тремтить”.

У 1990 році на екрани вийшов фільм ”Тремтіння землі”, який демонструвався і в Украині, де за сюжетом черв'яки неміряних розмірів полювали на людей, визначаючи їх місце розташування якраз по коливаннях ґрунту.
Слава Богу, що змії діють з точністю до навпаки, інакше б підземні вібраційні механізми були б марні – отруйны створіння повинні бігти від тремтіння землі, а не навпаки. Для них, фактично відбувається міні-землетрус, штучні поштовхи грунту порушують їх звичний уклад життя.
Ось вона, сейсмічна зброя в дії, правда малопотужна. Хто сказав, що це розробки далекого майбутнього ?