Пн–Пт: 09:00–17:00 brom@brom.ua

Шумомір ET-933 FLUS на варті тиші

В XXI-м індустріальному столітті, повністю позбутися шуму навряд чи вдасться. Шумове забруднення - плата за блага сучасної цивілізації.
Не слід тішити себе ілюзіями, що в ізольованій кімнаті звукове забруднення нас не дістане. Навіть у приміщенні із зачиненими вікнами 30-35 Дб нам "забезпечено", що і неупереджено покаже будь-який з портативних шумомірів. І якщо ми не відчуваємо постійне тло (просто до нього звикли), це не означає, що не накопичується втома і дратівливість – не помітно для нас "акустична атака" провадить руйнівну роботу.
А якщо рівень шумності постійно збільшений, не довго і до глухоти, яка проявиться з роками.


Чутливіше людського вуха, а найголовніше об'єктивним є цифровий шумомір ET-933 від бренду FLUS з гарантією якості, який відстежить найменші коливання шарів повітря в звуковому діапазоні, і оперативно надасть достовірні дані на дисплеї.


Прилад відноситься до категорії професійних та його традиційно купують співробітники підрозділів з охорони праці, хоча ніщо не заважає його застосуванню у побутових цілях.
Але здебільшого шумовий контроль затребуваний як і цехах фабрик і заводів із працюючим верстатним устаткуванням, і у державних установах, об'єктах соцкультпобуту, освіти і т.д.

Огляд шумоміра ET-933 FLUS

  1. Числовий результат + графічна шкала
  2. Частота опитування датчика та фіксація результату онлайн
  3. Вимірник рівня шуму не спрямованої дії
  4. Вибір діапазону – тут ховається точність

Цифровий результат + графічна шкала



Слід зазначити збільшений розмір дисплея, який займає третину корпусу та чіткі яскраві розряди, що досягають по висоті 20 мм. Виміряне значення можна розглянути, не вдивляючись навіть з відстані витягнутої руки.
Свідчення виводяться з точністю до десятих.

Крім стандартного відображення числового значення, шумомір оснащений графічною шкалою.
Це дублюючі показання рівня шуму. Кількість рисочок збільшується та зменшується залежно від виміряної величини.

Крім поточного числа, на екрані вимірювача шуму відображається:

  • метод виміру (швидкий, повільний);
  • опорний рівень (DBA, DBC);
  • піктограма включення автоматичного вибору діапазону;
  • утримання останнього виміряного значення (HOLD);
  • значок заряду батареї.

Частота опитування датчика та фіксація результату онлайн

Допускається ставити швидкий (125 мс) або повільний (1 с) варіант опитування датчика. Здавалося б, а ця опція до чого? Нехай завжди виміри проводяться з мінімальною затримкою.

Вибір цього режиму (кнопкою F/C) залежить від швидкості зміни звуку від джерела.

Можна сказати від шумової динаміки.
Якщо встановити максимальну частоту опитування датчика шуму, і показник змінюється динамічно – як за амплітудою, так і за швидкістю, то цифри змінюватимуться так швидко, що око не встигне вловити різницю. Значення “стрибати”, змінюючи один одного.
А ось з інтервалом за 1 секунду, можна виявити стійкий тренд, зрозуміти - змінюється показник чи ні. Образно кажучи, результат відстежується постійно, але виводиться на екран із заданою періодичністю.
Якщо нас цікавлять пікові значення за період часу, то кнопкою MAX/MIN з пам'яті викликається відповідно максимальний/мінімальний показник.

Вимірник рівня шуму не спрямованої дії

Чим хороші шумоміри - це не спрямовані пристрої. Як би ми не крутили аналізований шумовимірювач навколо осі, нахиляли або навіть перевертали на 180 градусів, значення від цього не зміниться.

Про це можна судити за формою електретного мікрофона.
З усіх боків датчик шуму, обрамлений в м'яку оболонку, для якої немає понять "спереду" та “ззаду”.




Достовірність підсумкової величини визначаються трьома базовими факторами:

  1. Рівнем звуку.
  2. Наявністю перешкод.
  3. Відстанню до джерел.

Вибір діапазону – тут ховається точність

ET-933 перекриває практично весь різноманітний інтервал – від 30 Дб (практично повна тиша) до 130 Дб (больовий поріг).

Важливо розуміти, що це низькочастотний апарат. Гранична частота у цьому шумомірі становить 8 КГц.

Передбачається як автоматичне, так і ручне (кнопкою LEVEL) перемикання рівнів у чотирьох діапазонах:

30-80 Дб Lo
50-100 Дб Med
80-130 Дб Hi
30-130 Дб автоматичний вибір AUTO

Що це дає?

Традиційно для будь-якої вимірювальної апаратури діє правило - чим вужче діапазон, тим меншу можна забезпечити похибку. Це визначається обмеженою частотою дискретизації аналогового-цифрового перетворювача і числом розрядів АЦП.
Стосовно шумомірів, щоб мінімізувати відхилення від істинного значення, необхідно, точніше, бажано знати, оскільки це не завжди можливо спрогнозувати, в якому діапазоні (в Дб) звучить джерело.
Можна помітити, що в кожному з перших трьох діапазонів різниця між максимальним і мінімальним значенням дорівнює 50 Дб. Отже, на відміну повного інтервалу, що здатний охопити прилад, піддіапазони вже передбачені виробником, отже можна підвищити точність.

Приклад. Відомо, що рівень шуму не перевищить 80 Дб. Значить, вручну вибираємо перший піддіапазон (30-80 Дб).

Якщо наперед рівень не відомий, зупиняємося на автоматичному варіанті (AUTO), щоб не було переповнення. Значить, якщо супер точність не настільки важлива, можна постійно працювати на “автоматі”, тим паче що паспортне відхилення цілком прийнятне ± 1,4 Дб.