Пн–Пт: 09:00–17:00 brom@brom.ua

Чи можна самим впоратися з навалою мишей та щурів у наші житла?

Гризуни жили мільйони років до нас, і, ймовірно, переживуть людство. Проте зараз нам, волею долі, доводиться співіснувати з ними на одній планеті, і йде народна війна із змінним успіхом. Спочатку поговоримо щодо смертельних, жорстоких методів. Що приходить на думку? Отрути, фумігація, мишоловки...
Загалом небезпечно, брудно і … неефективно з 4 причин:

1 На зміну одним шкідникам прийдуть нові.
2 Знищення не всіх, а лише окремих особин.
3 Можуть постраждати домашні тварини і люди.
4 Від отрутохімікатів виробляється імунітет, а крики гризуна, який потрапив у пастку, навчать його товаришів не підходити на “гарматний постріл” до мишоловок.

Чи можна самостійно впоратися з мишами, які потрапили в наш будинок?

На сайті практично кожної спеціалізованої структури, яка надає послуги з дератизації, дезінфекції, дезінсекції з використанням отрут, приманок та інших хімічних методів, включаючи фумігацію, вказано, що слід довіряти виключно компаніям, які мають ліцензію на вказаний вид робіт.
Також іноді повідомляється, що відлякування мишей ультразвуком входить в комплекс робіт з дератизації.
Ха-ха! Переплутали грішне з праведним. Некомпетентні?
Більше того, доходить до смішного, коли при описі видів виконуваних робіт, в сусідніх рядках містяться протиріччя. З одного боку пишуть, що знищення ультразвуком (ноу хау! цікаво, вже патентували?) ефективне, і тут же пишуть, що гризуни йдуть геть. Розберіться спочатку, хлопці.

Нехай вказані протиріччя залишаться на совісті саміх виконавців або тих, хто пише для них тексти; для нас важливіше зрозуміти, який метод вигідніший з точки простоти, з точки зору звичайної людини, з середньою зарплатнею і без глибоких технічних знань. Чи можливо подолати проблему самостійно, не переплачуючи за послуги з дератизації?

Компаніям, які надають послуги з вигнання мишей на об'єктах житлової та комерційної нерухомості, невигідно, щоб власники самостійно встановлювали ультразвукові відлякувачі – це втрата стабільного доходу та частки на ринку!

Так чи реально без залучення фахівців вдома, квартирі, магазині, на складі чи в гаражі за допомогою отруйної хімії самому розібратися з "нашестям"? Ну чому ні. Такий метод також має право на життя, і в Україні, і в інших країнах, і це, до речі, стосується як ползучих, так і летючих комах, але в цьому випадку слід трохи відійти від теми і зсунути акцент в бік такого поняття, як професіоналізм.
Чи складно відремонтувати телевізор або покласти плитку в ванній, якщо відповідних навичок немає, а потреба є? Скоріш за все відповідь буде НІ.
Ми звертаємося до професіоналів. У них є відповідні інструменти, прилади, розхідні матеріали, а головне – спеціалізовані знання та досвід.
А як в цьому плані з самостійним використанням смертельних отруйних хімікатів? Без залучення фахівців в даній галузі? Здавалося б, що простіше – підготував приманки, розклав на шляху слідування або націпив розпилювач і напустив задушливої отрути. Залишалося тільки чекати. І викидати трупики через час.


Так для цього не треба бути професіоналом! Що ми, самі не зможемо отруїти гризунів? А ви врахували:

  1. Способи потрапляння шкідників в приміщення, включаючи двері, склади, вентиляційні отвори, ліфти для вантажів.
  2. Місця зберігання продуктів харчування.
  3. Кількість стелажів з товарами, їх висоту, частоту оновлення асортименту. Дорогі та менш популярні товари, як правило, розташовані зверху, на висоті кілька метрів, і що там відбувається протягом тижня, ніхто не перевіряє. Під'їхав вилковий погрузчик раз в місяць, підняв/опустив ящик, а за цей час там може бути вже виведений в гнізді наступний вивідок щурів.
  4. Якість ремонту приміщення. Осадка будівлі, тріщини – все це збільшує кількість шляхів, по яких рухаються тварини.
  5. Розташування поруч із “об'єктами ризику”. Наприклад, на 2-3 поверсі розміщені офісні приміщення, а на першому – ресторан чи кафе, де "пасуться" щури поруч із їдальнею. В офісі поживитися нечим, якщо звісно співробітники чистоплотні і не залишають бутерброди, а прибиральники чесно відпрацьовують свою зарплату, але щоб в цьому переконатися, щури і миші обов'язково проникнуть знизу.
  6. Розташування меблів, промислового обладнання, зашморг картонними ящиками.
  7. Наявність поруч каналізаційних колекторів, сміттєзвалищ, полігонів твердих побутових відходів.
  8. Непередбачувана міграція. Якщо в сусідній будівлі чи навіть офісному приміщенні встановили потужну "ультразвукову артилерію" - відлякувач на 100-2000 м2, змушені залишити насиджені місця полчища мишей направляться на “нове місце проживання”, освоювати сусідню територію.


Факторів, які визначають обраний метод, багато і в кожному з варіантів, потрібно вибрати свій спосіб – летальний чи гуманний, серед яких традиційна дератизація і обгрунтовано набираючі популярність - прилади, для відлякування мишей ультразвуком.
Грамотна санітарна обробка повинна проводитися з урахуванням жорстких вимог Законів і підзаконних актів. Хоча в квартирах чи кімнатах в приватному секторі сараях в гаражах, справа навіть не в документах, а в здоров'ї близьких. Щоб ніхто з домашніх не отруївся і також не постраждав улюблений попуга, морська свинка чи хом'ячок.
Ви, мабуть, втомилися читати, список вище? Але це ще далеко не все! Якщо прийнято рішення самостійно застосовувати хімію, слід врахувати ще і наступні моменти:

  • Придбати спеціальний захисний одяг, рукавички, взуття і засоби індивідуального захисту органів дихання
  • Мати спеціалізоване обладнання, включаючи розпилювачі для отрути при фумігації
  • Володіти знаннями специфіки застосування отрути. Як швидко і як довго діють? Як застосовується – у вигляді приманок, у вигляді туману?
  • На якій мінімальній відстані від приміщень, де готується їжа – столова, їдалня, можна проводити знищення гризунів?
  • Через який час після обробки території можна приступати до приготування їжі?
Екологічні електронні пристрої унікальні тим, що не потребують купівлі  отрут, засобів захисту тіла, дихальних шляхів, і досвіду

Зменшуються вимоги до кваліфікації персоналу! Одне діло встановити пристрій, почекати пару тижнів, поки шкідники самі підуть, інше самостійно отруювати – вчитися користуватися спеціальним обладнанням, розбиратися в тонкощах застосування отрути – в концентрації, методиці впливу, тривалості застосування. Завжди високий ризик отруєння.


Метод високочастотних коливань набагато простіший і безпечніший


Пристрої однаково ефективні як при використанні в невеликій житловій кімнаті 4×4 метра, так і при розміщенні на поштовому складі площею в сотні квадратних метрів, а деякі навіть обладнані електромагнітним помічником, який змушує гудіти стіни, а разом з тим і гризунів, які сховалися там в надії пересидіти "важкі ультразвукові часи". Нехай навіть не сподіваються ! А Ви не здавайтеся і при грамотному розташуванні, дотриманні всіх передбачених рекомендацій, все у Вас повинно вийти.