Пн–Пт: 09:00–17:00 brom@brom.ua

Як вибрати пірометр

Чим складніше електронний прилад, який ми вибираємо, тим більше факторів впливають на процес прийняття рішення. Не є винятком і безконтактні пірометри.

Але з ними проблема ускладнюється ще й тим, що необхідно хоча на початковому рівні розуміти, на яких фізичних принципах працює дистанційний вимірювач температури, інакше перелік характеристик буде як темний ліс, і розмова з менеджером інтернет-магазину, де планується вибрати потрібний пірометр, перетвориться в тривалу консультацію, де кожна сторона буде відчувати незручність.

Покупець через те, що не до кінця розуміє, як правильно формулювати завдання, і це не дивно, якщо з подібним вимірювальним приладом він стикається вперше, і на відміну наприклад від звичайного ртутного градусника - для повітря у приміщенні або вимірювання температури тіла, у якого крім шкали температури нічого немає, доводиться вникати в те, що таке оптична роздільна здатність і напружуватися від терміна "коефіцієнт емісії".

Як вибрати пірометр

Але нічого страшного. З термінологією і основами безконтактного вимірювання температури рано чи пізно можна ознайомитися. В інтернеті валом відеороликів, статей, відгуків, щоб прокачати свої навички. Такі матеріали у великій кількості представлені і у нас на сайті.

  • Але сьогоднішній наш матеріал це короткий чек-лист, щоб мати перше уявлення, які саме питання задавати, і на що саме дивитись. Це раз.
  • А друге - за переліком наведених нижче показників значно простіше занурюватися в технічні тонкощі, якщо виникне бажання розібратися в темі, ніж починати з нуля.

Але перш дамо головну пораду. Не ставте на перше місце ціну.
Фінансовий аспект безперечно важливий, але рекомендуємо починати з чіткого усвідомлення мети придбання пірометра, сфери застосування, і далі звужуючи коло пошуку, переходити до температури і т.д. Це правильно, це грамотно. І в рази знизить розчарування і дозволить уникнути претензій.
Такий шлях нам здається кращим.

Досвід говорить, що початкова орієнтація виключно на вартість призводить до того, що в середньому 50% покупців не задоволені покупкою через скромні можливості

Позначається природне бажання заощадити, але ж приймають рішення не на день чи місяць і бажано хоча трохи планувати на перспективу. В майбутньому потреби можуть розширитися. Знадобиться збільшена точність, солідний показник візування, додаткова термопара або реєстратор температури, що передає інформацію через ЮСБ порт на комп'ютер...

Пропонуємо 10 критеріїв, насправді їх більше, але уважно ознайомившись з цим основним переліком, ми переконані, що ваше розуміння розшириться, інформація систематизується, Ви заощадите час, ну і безумовно, грошові знаки. Отже,...

10 критеріїв

  1. Інтервал температур - граничні межі.

    Стійка залежність між діапазоном вимірюваної температури і зростанням вартості – "перша зупинка", щоб подумати, чи достатньо скромного побутового пірометра з верхньою межею в 260-500°С або потрібен рекордсмен, який ловитиме випромінювання розплавленої ванни з рідкою сталлю. Виходите від ваших потреб.

  2. Похибка - відхилення від істинного значення.

    Переглядаючи паспортні дані і зупиняючи погляд на показнику ±2% або навіть ±4%, можна дати пораду, заснований на багатьох роках спостережень. Безумовно, висока точність завжди краще.

    Але не меншою мірою на достовірність результатів впливають:

    вибір вірної відстані до об'єкта
    врахування покриття поверхні
    настройка коефіцієнта випромінювання

    Додати “зайві” 5-10% похибки можуть помилки в ході вимірювання - під кутом або при неприпустимо високій (низькій) температурі навколишнього середовища. Так що наше побажання - особливо не зациклюйтеся на цьому моменті. У 99% випадків, за з виключенням прецизійних технологічних завдань, точність до градуса не має сенсу. Повірте, є параметри важливіші, наприклад наступний.

  3. Коефіцієнт емісії – постійний або змінний.

    Право на життя заслужили і простенькі недорогі прилади без опції настройки і більш дорогі (в середньому в 2-3 рази) з розширеним функціоналом.
    Розроблено ряд нескладних методик, щоб з прийнятною для більшості побутових завдань похибкою, проводити точне вимірювання температури на відстані навіть з незмінним коефіцієнтом емісії. Про те, як це зробити, написано багато статей, але якщо дозволяють кошти, двічі подумайте, може варто вибрати пірометр з налаштуванням? І трохи доплатити? Зазвичай "добавка" становить за інших ідентичних характеристиках, всього лише близько 25%.
    Тим більше що в майбутньому можливо ця опція несподівано знадобиться. Приклад. Якщо спробувати виміряти температуру відполірованої сталевої заготовки простеньким приладом, він видасть серйозну помилку.

  4. Оптична роздільна здатність - показник плями візування.

    В “скарбничку”вартості кілька монет додасть і показник візування. З ростом цього параметра все реальнішою стає можливість вимірювати температуру на більшій відстані.
    Як для вирішення 80-90% побутових завдань, так в принципі більшості технологічних питань, за винятком металургії, більш ніж достатньо бюджетниа пірометра з показником 1:10, а от в умовах виробництва для контролю високотемпературних процесів, коли персоналу наближатися не безпечно, і у разі, якщо об'єкт, інфрачервоне випромінювання якого вловлюється, розташовується у важкодоступному місці, рекомендується зупинитися на професійних пірометрах з показником 1:50 і вище.

  5. Сервісні доповнення – комфорт в роботі.

    Калькулятор, ручка і папір, і навіть пам'ять стануть не потрібними, якщо прилад за секунду сам розрахує максимальне, мінімальне, а можливо і середнє значення за період.
    Запам'ятовування не тільки останнього результату (усталене найменування операції - HOLD), але і запис періодичних замірів температури в осередки пам'яті дають інформацію для подальшого аналізу, щоб виявити температурні тренди протягом часу.
    Вивчіть асортимент і візьміть пристрій з можливістю звукової індикації при виході параметрів за межі попередньо встановленого температурного діапазону. Підсвічування зробить яскравими символи дисплея навіть в темряві.

  6. Лазер – один, два або більше десятка.

    Лазерна указка – традіційній елемент вимірювання температури на відстані, щоб тримати під контролем пляму візування і тепловий невидимий потік з досліджуваного об'єкта, щоб він на 100% потрапляв в оптичну лінзу.
    Для тих, хто як звик візуально контролювати сітуацію, так и просто бути орігінальним, варто вибрати модель з декількома вказівками, прямими або пересічними променями, або навіть з блоком лазерів, які формують на поверхні об'єкту круговий візерунок.

  7. Контактне + дистанційне вимірювання температури.

    Якщо присутній датчик, по-перше дозволяє заощадити на покупці - вийде дешевше, ніж за два окремих приладу, по-друге, відкривається можливість порівняти дані безконтактних вимірювань з результатами від зовнішнього датчика температури.
    "Подвійний контроль" завжди надійніше. Тим більше що серйозну перевага при виборі такої моделі: контактні дані температури виступають як для безпосереднього виміру, так і в якості еталону для настройки коефіцієнта емісії, якщо така опція є.

  8. Самописець.

    Інтерфейс USB дістався і до пірометрів. Температурна інформація передається онлайн на ноутбук, де числовий ряд зберігається на жорсткому диску, відтворюється графік, передбачена можливість контролювати заданий діапазон.

  9. Вбудований вимюрювач параметрів мікроклімату.

    Логіка в цьому є. Якщо проводимо вимір температури поверхні об'єктів, то чому б не виміряти те ж саме для повітря. І одночасно вологість. Виходить корисний багатофункціональний гібрид.

  10. Робимо вибір по бренду.

    На ринку в лідерах і законодавців моди в сфері безконтактного вимірювання температури на відстані як мінімум десяток виробників, які довели своє право зайняти нішу.
    Якщо Ви не чули про торговельні марки Flus, Mastech, CEM, Hintest, саме час почитати відгуки, подивитися відео, ознайомитися з порівняльними оглядами, вивчити цінову вилку, і визначитися пірометри який торгової марки Вам більше до душі і що дозволяє вибрати гаманець.