Пн–Пт: 09:00–17:00 brom@brom.ua

Як вибрати відлякувач собак

Як в багатомільйонному місті, так і в порожній селі, наші шляхи можуть перетинатися з безпритульними собаками, які часто об'єднуються в зграї, що дає їм можливість відчувати себе сильніше, а отже небезпечніше для нас.

Деякі з них, перебуваючи під опікою господарів, раптово потрапляють на вулицю, інші самі втікають, а треті вже народжуються поза домом, поповнюючи армію чотирилапих, що вільно вештаються від стовпа до стовпа. Жорстокі реалії вчать їх захищатися, у деяких випадках атакувати людей.
Оскільки задача відповідальна і актуальна, ми консультуємося з друзями, родичами, знайомими, і це правильно, щоб зрозуміти, як вибрати відлякувач собак, читаємо коментарі на форумах, порівнюємо ціни, щоб зрозуміти, який краще, які представлені в асортименті в інтернет-магазинах України. І при цьому витрачаємо масу свого часу.

Необхідний надійний захист, кишенькових габаритів, при цьому потужний, здатний за допомогою ультразвуку відлякувати зубастих агресорів, причому безпечно, як для них, так і для нас. Підвищити свій рівень компетентності, в десятки разів скоротити часові витрати і заощадити фінансові ресурси, допоможе наш зведений перелік із 7-ми критеріїв.

7 порад щодо вибору ультразвукового відлякувача собак

Зона дії

Зона дії це один з найважливіших показників, що характеризує, на якій відстані починає впливати ультразвук. І інтенсивність його зростає з кожним метром.
Від чого ж залежить дальність ? Від бренду, якості компонентів, пайки, збірки, кількості динаміків, потужності випромінювача, заряду елементів живлення, наявності перешкод у вигляді стін, парканів, дерев і т.д. Причин туча. І кожна з них може викликати часті і банальні претензії - "не працює!"
Залежно від моделі, ефективний радіус становить від 5 до 20 метрів. У технічних характеристиках для персонального, носимого в руці, пристрою зазвичай вказується лінійна величина в метрах, а для стаціонарних - квадратура (наприклад 100 м2).

Звуковий тиск

Рекомендуємо не акцентувати увагу на цьому показнику. Як так ? Причина проста - в усіх пристроях, тиск ультразвуку, більш-менш однаковий і становить 120-130 Дб, тому по суті це не критерій для вибору, але ми згадали про це, щоб ви не витрачали даремно час на аналіз і порівняння.

В перекладі на звуковий, звичайний нам діапазон, рівень шуму в Децибелах, відповідає болючому порогу для вух собаки

Але, на щастя, імпульси ми не чуємо, про відчуття тварини ми судимо за її втечею. Значить працює! Іноді питають - а чи можна зробити ще потужніше, щоб так сказати "зовсім навпевне". Теоретично ТАК, але треба розуміти, що потужність ВЧ коливань залежить від напруги джерела живлення і розмірів. Чим більше батарейок, тим корпус більше громіздкий. Перший мобільний телефон носили в чемодані і підключали до зовнішнього акумулятора, а трубка важила як 10 сучасних смартфонів.
Тому потрібен розумний баланс між потужністю, енерговитратами і розмірами.

Частота коливань

Також не варто зачеплюватися за цей параметр. Його навіть не завжди вказують у картках товарів як фільтр.

У середньому на собак діють хвилі ультразвуку 25 КГц (плюс-мінус).

Єдине, що слід відзначити – значно нижче 20 КГц зменшити частоту неможливо, щоб “не зайти” в звуковий діапазон, а вище 30-40 КГц ризиковано, оскільки можуть зустрітися собаки із пониженим слухом, і проти таких результатів може і не бути.

Імпульсний чи переривчастий режим

Портативний пристрій на відміну від навісного вуличного, працює лише при натисканні і утриманні кнопки. Але питання в тому, скільки разів натискати! Про цей аспект знають не всі. Так, ультразвуковий генератор електронної схеми може функціонувати по-різному. Відповідно, можна вибрати апарат:

  1. З постійним сигналом.
    У цьому випадку рекомендуємо декілька разів натискати на кнопку самостійно, щоб в простір відправлялися послідовні "порції" імпульсів, додатково посилюючи подразнюючий ефект.
  2. З переривчастим сигналом.
    У цьому варіанті ВЧ-звук переривається автоматично з інтервалом 1-2 секунди, що безумовно звільняє нас від додаткової процедури, оскільки якщо ви стикаєтеся з собакою, чим менше потрібно вчинити активних дій, тим краще. Чому? Мозок скований страхом і чим менше думати про те, що і як там ще натискати, тим краще.
Головне досягти результату. Просто в одному випадку ми це робимо самі, а в іншому – наш електричний помічник

Наявність цієї опції слід уточнити заздалегідь у менеджера, прочитати опис, подивитися відео - використовувати будь-який канал для отримання інформації.

Кількість динаміків

Можливо всього 2 варіанти – 1 випромінювач або 2. На що це впливає:

При двох динаміках потужність подвоюється, в чому легко переконатися, прочитавши характеристики, наприклад 2×130 Дб. Проте при цьому і енергія батарейок швидше витрачаються.
Подвійна пара випромінювачів має більший кут огляду. З одного боку це добре для стаї. З іншого – чим ширше охоплена територія, тим менше одинична потужність на одиницю площі або довжини. Проще кажучи, сигнал швидше розсіюється.

Живлення

Портативні пристрої отримують енергію від 3-х видів джерел живлення: акумулятори (заряджаються від USB), батарейки “AAA”, “Крона”. Перед виходом з під'їзду, автомобіля, перед поїздкою на велосипеді, прогулянкою з дитиною - у всіх випадках, де є ризик зустрічі з собакою, заздалегідь перевірте, чи працює належним чином обраний вами пристрій. Як це зробити? Добре, якщо для індикації передбачений світлодіодний індикатор. А якщо немає, то можна прочитати нашу статтю на тему перевірки, де ми даємо одразу кілька способів, як це зробити. Один з них 100 % підійде.

Стаціонарний чи індивідуальний

Персональні відлякувачі завжди портативного типу, поміщаються в кишеню, портфель, рюкзак, сумку, оскільки повинні бути готові вас захищати негайно. Це особистий засіб, що працює за принципом “тут і зараз”.

Побачив собаку - натисни кнопку – відгань

А от стаціонарні служать не для захисту конкретної людини, а для створення охоронного периметру. Їхні основні відмінності :

  • не рухомі - встановлюються на стіну, стовп, ворота і орієнтуються в місця можливого появи собаки. Наприклад, біля входу на дачу, в приватний будинок, офіс, столову, ворота складу;
  • складаються з двох компонентів: основного модуля і монтажної коробки. Остання необхідна, щоб забезпечити "начинку" від механічних пошкоджень, так і для кріплення - вона зроблена з пластику і в ній можна просвердлити отвір;
  • альтернативне живлення - від одного з двох джерел: батарейки 9 В “Крона” або від мережі 220 В через знижуючий адаптер. Перший варіант, схоже, призведе до швидкого розряду, але по-перше, це ж не звуковий потік, який вимагає на порядок більшої акустичної потужності, а по-друге, включення відбувається періодично, тобто рідко, про що сказано в наступному пункті;
  • інфрачервона система пошуку. Тільки при появі в зоні дії датчика теплового потоку від тіла собаки відбувається автоматичне включення. Таким чином, економиться енергія;
  • два яскравих світлодіода іноді вбудовуються для створення подвійного ефекту, щоб впливати не тільки на вуха, а й на очі;

Схожі статті

Про індивідуальне сприйняття собаками ультразвуку

Собаки по-різному реагують на ультразвуковий сигнал. Чому ?

Як перевірити відлякувач собак

5 корисних, перевірених нами методів