Пн–Пт: 09:00–17:00 brom@brom.ua

Кроти реально дістали? Включайте відлякувач - півроку автономного захисту !

На дачній, садовій, присадибній ділянці, в городі або на галявині, на улюбленій дачі, боротьба з кротами починається з ранньої весни, коли прогрівається земля, активізуються підземні “жителі”, включаючи черв'яків, жуків, службовців їжею і захист набуває першочергового значення.

Старше покоління традиційно з недовірою ставиться до всього нового, включаючи відлякувач кротів, вважаючи за краще діяти по-старому. Їх методи зводяться до застарілих, малоефективним хімічним, фізичним, і механічних засобів, найчастіше з летальним результатом. Але якщо одні кроти в кращому випадку пішли, а в гіршому “пали смертю хоробрих”, на їх місце проповзуть під землею інші !

Точкові методи - гроші викинуті на вітер, і витрачений даремно час, а повністю вирішити проблему так і не вийде…

А ось діти і внуки, більш просунуті в технічних приладах і звиклі знаходить відповіді в інтернеті, почитавши відгуки, вже давно оцінили м'яку, але наполегливу силу вібрації, яку дає вібраційний відлякувач від кротів - не труїли, не вбиває, але ефективно позбавляє від неприємних людей з вадами зору шкідників !

Встановлювати його потрібно відразу ж, як тільки зійде сніг, земля почне оживати після зимової сплячки і відтавати, але не раніше - по 4-м причин:

  • промерзлу землю копати реально складно, нам - лопатою, кротам - кігтями;
  • тварини самі чекають тепла, щоб проявити активність;
  • всередині захована чутлива до холоду електроніка;
  • батарейки на морозі втрачають свою ємність.


Простіше кажучи, як тільки почнуться посадочні роботи, і можна працювати лопатою і сапою, пристрій пора занурювати в “місце несення служби”. Необхідно зробити отвір достатньої глибини.
Земельні ділянки – городи, сади часто розташовані на досить віддаленій відстані від електричної розетки. Нічого страшного. Незалежне харчування дає можливість функціонування, поки не вичерпається заряд батарейок.

А це на щастя станеться дуже не скоро !

Відлякувач кротів здатний пропрацювати від комплекту батарей довгі місяці – до півроку

Чи встигнуть зацвісти і дати плоди дерева, діти поласують полуницею і малиною, і перші жовті осінні листочки почнуть опадати, а ваш захисник все буде деренчати ...

Секрет в тому, що вібраційні імпульси направляються в грунт не завжди , швидко виснажуючи джерело електричної енергії, а в повторно-короткочасному режимі.

  1. Як працює
  2. Особливості конструкції
  3. На що слід звернути увагу

Як працює

В повітрі, рідини, а також в шарах грунту поширюються звукові, низькочастотні коливання.
здригання від вантажівки, що проїхала великовантажам, або слабкі коливання грунту від людини, що біжить – напівсліпі, але чуйні до вібрацій кроти чудово визначають напрямок звуку, але він їх не турбує з причини своєї випадковості і не повторюваності.

"Тремтячий циліндр" з конусоподібним закінченням дає унікальну можливість запустити вібрації в потрібному місці.

Він міститься в попередньо підготовлене поглиблення, з урахуванням того, що ходи розташовані на глибині від 10,20 см і навіть до півметра в землі.

Отже, зведемо воєдино наявні відомості.

  1. Кроти чутливі до коливань грунту.
  2. Разових, що не системних вібрацій вони не бояться.
  3. Циліндр повинен перебувати всередині верхніх шарів грунту.

Ось на цих 3-х постулатах і базується система "кругової оборони".

Як бачимо це не пастка.

Кротовідлякувач створює за заданим алгоритмом низькочастотні коливання, що передаються через грунт і досягають слухової системи шкідників


В регіонах України зустрічаються глинисті, піщані, супіщані, чорноземні грунти, а також кам'янисті ділянки, насичені водою або сухі. Швидкість поширення звуку і дальність залежить від видів грунту.
Тому площа дії, який вказана в інструкції – це усереднене значення, з урахуванням всіх можливих видів грунтів і досягає 1000 кв.м.

Особливості конструкції

Усередині корпус з кришкою, що нагвинчується розміщені:

4 батарейки
плата керування
механізм для створення вібрацій
електронна схема управління

Понад економічний

Завод-виробник таким чином програмує подачу керуючих сигналів електронною платою, що випромінюються короткі імпульси з довгими паузами.
Якщо говорити мовою радіоелектроніки, точніше теорії імпульсних ланцюгів і сигналів, прилад формує імпульси з високою шпаруватістю або малим коефіцієнтом заповнення.
ось тому батарей і вистачає на багато місяців.

Алгоритм дії:

  1. Енергія від комплекту батарей подається на керуючу схему, запрограмовану на подачу періодичних електричних імпульсів.
  2. Сформований сигнал впливає на виконавчий пристрій однією з двох технічних реалізацій:
    • з ексцентриковим механізмом, знайомий кожному з вібраційного режиму мобільного телефону;
    • з реле, за рахунок переключення контактів якого, також створює ефект коливань.
  3. Під дією відцентрових сил, вся конструкція починає коливатися, вібрації через циліндричну поверхню корпусу передаються довколишніх верствам грунту і далі за рахунок пружного стиснення і розтягування на сотні квадратних метрів.

На що слід звернути увагу

Щоб перевірити працездатність, вставляються тестові батарейки. Вони розраховані на 2 тижні.
Якщо претензій до роботи пристрою немає, необхідно поставити нові елементи, бажано від відомих брендів – наприклад Duracell.
А можна взагалі обійтися без джерел електрики, якщо вибрати модель на сонячних батареях.

Безкоштовної енергії сонця цілком вистачить.
Причому навіть вночі, коли світило сховається за горизонтом, прилад не припинить захищати, харчуючись від заряджається днем акумулятора - адже кроти живуть за своїм розкладом, яке відрізняється від людського.

Чи потрібно щільно утрамбовувати грунт поруч ?

Це важливе питання, від якого в значній мірі залежить дальність і потужність поширення вібрацій.

З одного боку, якщо "посадка" в навколишньому грунті дуже щільна, а сама ділянка пухкий – наприклад недавно перекопаний, то велика частина енергії розпорошилися поблизу місця установки, не досягаючи причаїлися в парі десятків метрів в норах під землею кротів.
Якщо ж циліндр “бовтається” в лунці, вібрації також нікуди не дійдуть. Необхідно шукати компроміс, в залежності від щільності ґрунту на ділянці.
Якщо коротко, то весь описаний метод побудований на ефекті штучного мікро-землетрусу. Відомо, що при цьому землетрусі тварини заздалегідь залишають небезпечну зону . На скромних 6-ти сотках масштаби звичайно не ті. Але по суті, генерується хвилі, ідентичні сейсмічним, тільки набагато меншої амплітуди.

Дайте шанс шкідникам проявити себе на сусідській ділянці !