Пн–Пт: 09:00–17:00 brom@brom.ua

Захист від собак великих об'єктів

Склад, супермаркет, великий гараж приваблюють псів з різних причин. Близько великих об'єктів не житлової та комерційної нерухомості завжди є чим поживитися, сховатися від дощу, холоду і навіть продовжити рід і вивести потомство.
І сьогодні ми розповімо про вуличний приладі, який добре себе зарекомендував роками, і зі своїм завданням справляється на відмінно, позбавляючи персонал від страху і тривоги. Вони хочуть повернутися до родин живими і здоровими, а на роботі не мати стресу.

Як захистити площа поруч із промисловими об'єктами від собак

Професійне рішення

Щоб позбутися від бродячих собак, методи схожі на використовувані при побудові лінії оборони в приватному будинку. Але є і відмінності. Проблема полягає:

  • по-перше, у великій території;
  • по-друге, в складності відстеження переміщення тварин.

Простіше кажучи, охоронців не напасешся. Фонд зарплати не витримає. Та й не хочеться стати жертвою укусів. Як би вирішити питання, щоб людина приймала в цьому мінімальну участь і був досягнутий результат ?

Коли ситуація непередбачувана, і зубаста тварина несподівано з'являється з-за рогу, від небезпечних наслідків зустрічі "врятує" електронний відлякувач собак з одним або парою потужних випромінювачів, який можна купити як для дітей, так і батьків - пенсіонерів і побачити як в руках солідного чоловіка, так і стильною пані.

Але коли простір строго визначено, наприклад вхід на територію складу, задній двір магазину або їдальні, як і смітник біля під'їзду багатоквартирного будинку, або майданчик перед воротами на дачі, необхідний стаціонарний свисток, лякаючий докучливих собак нечутними імпульсами ультразвуку, що розходяться в сторони.

Персональні, "кишенькові" пристрої в середньому діють приблизно на тій же відстані, але для захисту входів на об'єкти не підходять з наступних причин:

  1. Необхідно, щоб хтось образно кажучи “натискав” на кнопку, видаючи в собачі вуха порцію високочастотного шуму. Хто це буде робити і коли? Чи не виділяти ж людину для цих цілей. Це просто смішно. У століття автоматики.
  2. Портативні відлякувачі собак працюють від акумулятора або батарейок і запас швидко вичерпається, а на виробничих об'єктах боротися з небезпечними чотириногими потрібно цілодобово.

Тварини можуть “пастися” на самоті або зграями біля сміттєвих баків, крутитися біля дверей і не завжди становлять небезпеку. Особливо якщо сторожа або кухарі звикли підгодовувати звірів залишками їжі. Але все до пори до часу. Сьогодні собака друг, а що станеться завтра в голові, одному Богу відомо.


Не тільки відвадить подалі і відіб'є охоту підбігати повторно, але і виявить по тепловому випромінюванню агресивну істоту, стаціонарний пристрій - відносно невеликий, охороняє периметр в радіусі до 12 метрів. 

По виду являє собою компактну "коробочку". Якщо бути точніше, зовні оболонка з міцної пластмаси - монтажний модуль, що виконує 2 функції:

Кріплення до штучного або природного держателя
Убезпечить від механічних пошкоджень (подряпин, ударів) і погодних явищ у вигляді дощу

Сам блок, що видає ВЧ звук, висувається і так само вставляється.

Допоміжна інфрачервона система


Справа внизу виразно видно ІЧ сенсор, що реагує на рух тварин, що пробігають.
Цей пошуковий елемент “дає добро” на запуск ультразвукового генератора, який переховується в надрах, причому чутливість налаштована саме на розміри собак, а не на дрібних суб'єктів. 

Втім коли потрібно перевірити як працює ця система, у якості “тестера” може побувати кожен з нас. Досить провести долонею, щоб тепло потрапило на чутливий датчик. Другий варіант тестування - натиснути на кнопку зверху-праворуч на корпусі і пролунає неприємний свист в звуковому діапазоні.

А навіщо взагалі потрібна ця автоматика? Може нехай ультразвук ллється безперервно, як пісня з радіоприймача? Все правильно. Але є два “АЛЕ”.

  1. Економія електрики. Поки динамік "спить", енергії споживається мізер - так боротись значно економніше.
  2. Термін служби будь-якого пристрою, залежить від часу його дії. Є навіть такий термін – напрацювання на відмову. Чим менше функціонує, тим довше протримається.


Сам сигнал відтворюється через випромінювач, який не складно виявити по 6-ти пластмасовим "променям". Частоти вище 20 КГц людина не відчуває, а ось для слухового апарату собак це м'яко кажучи неприємно.
Тварина, яка потрапила під роздачу, відчуває щось схоже, як у фільмі "Операція И та інші пригоди Шурика", коли ушлому студенту в вухо направляється противний гучний шум, створюваний прозорливим професором.
Хоч будуть собаки чесати вухо задньою лапою, хоч не будуть, але поки не покинуть територію, що охороняється відлякувачем, позбутися від беззвучного ультразвукового потоку не вийде.

Чим ще хороший прилад, так це "виховним ефектом". Згадаймо про досліди вченого Павлова. Так, саме про його піддослідних і умовні рефлекси. Тільки тренувати можна не тільки тарілкою з кормом.
Йдеться про те, що переважно до джерел їжі навідуються одні й ті ж так би мовити, старожили. І отримавши кілька разів по вухах дратівливим шумовим впливом, в наступний раз сто разів подумають, а чи варто пхати свого носа, куди не слід. Точніше, де розміщено пристрій, який приводить їх в лякає.

Плюс світлові спалахи

При штурмі будівлі, спецслужби іноді задіють світлошумові гранати. Реально багато шуму і світла. У злочинців одразу відпаде охота захоплювати заручників.
А нашому випадку боротьба звичайно ведеться більш гуманними засобами, але тим не менш, в деяких моделях вбудовується світловий випромінювач зі світлодіодами, що діють спалахами одночасно з ультразвуком.