Радіоактивні грибники продовжують свою чорну справу

При покупці лісових дарів, що ваблять своїм апетитним виглядом на стихійних ринках, завжди є ризик нарватися на продукти, що містять не тільки солі важких металів, завищений рівень нітратів, а й напхані радіацією.

Що стосується останнього, то шлях їх поставки тільки один – з Чорнобильської АЕС.

Кого-то ловлять, а комусь вдається вислизнути і запропонувати покупцям радіоактивні гриби-ягоди.
Зрозуміло, що хочеться заробити, але ж і самі збирачі піддаються впливу небезпечного для здоров'я випромінювання, яке ще багато десятиліть буде нашим супутником, а найголовніше, це безвідповідальний прояв егоїзму. Адже вкрай шкідливі для здоров'я продукти будуть вжиті в їжу рядовими громадянами. І де шукати винних, особливо якщо продаж був через посередників – не зрозуміло.
Але на щастя, на днях, патруль затримав радіоактивних грибників в зоні відчуження, які зробили незаконну спробу вивезення грибів в кількості 60 кг за межі забрудненої території. Дозиметричний контроль безапеляційно показав безрадісну картину.

проверка радиоактивности лесных грибов дозиметром МКС-05 терра

За інформацією Національної поліції України, порушники займалися збором в районі відселених свого часу сіл Ясень і Росоха, а також в довколишніх лісах.
Що їх чекає? Як адміністративне, так і кримінальне покарання.

  1. Несанкціоноване проникнення. Протокол з передачею до суду по ст.46-1 КУоАПП.
  2. Порушено провадження у ст.267-1 КК. Передбачено накладення штрафу від 50-ти до 80-ти неоподатковуваних мінімумів або жорсткіше: обмеження свободи від 1-го до 3-х років.

Вибіркове спостереження показує, що при покупці на риночках тих же грибів, практично ніхто не перевіряє рівень радіації хоча б побутовим дозиметром. А дарма. Промені очима не побачиш і на зуб не спробуєш. А коли вжив, буде вже пізно…

Теги: